Zamówienie na ten produkt realizujemy na Państwa indywidualne zamówienie, w związku z czym dostępna forma płatności to "przedpłata na konto", a zakupiony towar nie podlega zwrotowi ani wymianie.
UWAGA: data ważności wynosi dwa miesiące od daty produkcji. W celu określenia daty ważności produktu, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy przed złożeniem zamówienia.
Nazwa: Formalina
Synonimy: roztwór formaldehydu, roztwór aldehydu mrówkowego
Gatunek: roztwór
Czystość: roztwór 35-38%
Wzór chemiczny: CH2O
Opakowanie: 0,25L - butelka HDPE
Formaldehyd wchodzi w reakcje z białkami powodując ich denaturację, działa zabójczo na przetrwalniki bakterii, na ich formy wegetatywne oraz wirusy i grzyby. Jako dodatek do pasz jest używana jako konserwant oraz dodatek do kiszonek.
Formalina w porównaniu z innymi środkami dezynfekcyjnymi w mniejszym stopniu wiąże z substancjami organicznymi, w związku z czym jej roztwory wnikają do gleby na głębokość 15 – 20 cm, działając skutecznie na drobnoustroje. Można ją stosować w roztworach wodnych, stanie gazowym lub postaci aerozolu, w postaci czystej jak również w mieszaninie z innymi środkami chemicznym
Formalina ma zastosowanie w wielu rodzajach przemysłu chemicznego, tworzyw sztucznych i gumy, produkcji papieru i wielu innych.
W wodnym rozcieńczeniu 1–2 procentowym stosowana jako środek antyseptyczny, odkażający i przeciwpotny.
Ponadto wykorzystuje się ją do konserwacji i przechowywania preparatów biologicznych, w stężeniu 3% do tkanek roślinnych, a 5% do anatomicznych preparatów zwierzęcych.
Kilkuprocentowe roztwory wodne formaliny stosowane są w muzealnictwie do konserwacji, np. do obrazów zawierających w farbach substancje białkowe, a w dawnej fotografii jako środek ścinający żelatynę stanowiącą bazę emulsji fotograficznej (zarówno do błon, jak i papierów)
Roztwory formaldehydu w stężeniu 1,5 – 2% mogą być wykorzystywane do odkażania narzędzi chirurgicznych.
Natomiast 10% roztwór można stosować do odkażania obuwia i skarpet, także w warunkach domowych.
Dezynfekcję taką przeprowadza się na ogół w terapii nawracających zakażeń grzybiczych stóp, aby zapobiec ponownemu zakażeniu.
Proces polega na umieszczeniu naczynia z roztworem formaldehydu wraz ze skażonym materiałem w szczelnych foliowych opakowaniach na 12-18 godzin, po czym zdezynfekowany materiał należy wywietrzyć i, jeśli to możliwe, uprać.
Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Zamieszczone w serwisie zdjęcia, opisy itp. produktów nie są reklamą i mają charakter wyłącznie informacyjny. Nie zastępują konsultacji z lekarzem i nie mogą być podstawą do stosowania jakichkolwiek wyrobów medycznych, środków farmaceutycznych czy form terapii. Wszelkie decyzje w w/w kwestii należy konsultować z lekarzem.
Dokładamy wszelkich starań, aby publikowane dane techniczne nie zawierały braków lub błędów i rzeczywisty wygląd produktów nie różnił się od produktów prezentowanych na zdjęciach. Ze względu na indywidualne ustawienia monitorów prezentowane kolory mogą różnić się od rzeczywistych. W przypadku błędów w opisie lub różnic w prezentowanych produktach prosimy o informacje.