Wylew lub udar to ciężka choroba. Prowadzi ona nie tylko do tego, że ciało nie jest sprawne, ale także do tego, że choremu potrzebna jest rehabilitacja. By przebiegała ona szybciej, warto nabyć dla niego piłki z kolcami do masażu.
Jakie rejony można uciskać piłką z kolcami do masażu?
Choćby rejon kończyn dolnych i górnych. Przy czym masaż nimi powinien być spokojny i delikatny. Można zwiększyć jego intensywność, lecz trzeba robić to tak, by nie zwiększyć dolegliwości bólowych u chorego. Zaleca się ruchy koliste, bo one pobudza krążenie. Jednak nie sprawią, że sparaliżowany pacjent będzie dodatkowo cierpieć. Piłką z kolcami można uciskać też dłonie i palce, gdyż to wzmocni ich odruchy oraz doprowadzi do tego, że będą one mniej zaciśnięte.
Piłki z kolcami do ćwiczeń - czy są przydatne w procesie odzyskiwania zdrowia?
Jak najbardziej, bo przy ich udziale pacjent może wzmacniać siłę mięśni i uchwyt. Dzięki regularnym ćwiczeniom z nimi będzie spadał poziom spastyczności, a ręce staną się sprawniejsze i mniej niezdarne. Piłka z kolcami do ćwiczeń pomaga też nogom, gdyż dzięki niej odzyskują one powoli czucie, a poziom bólu i sztywności opada.
Inne zastosowanie piłki z kolcami do masażu
Przydaje się ona na przykład do gry. Można na przykład rzucać ją do dziecka i zmuszać, by ją chwytało i w ten sposób poprawiać u niego sprawność manualną i małą motorykę. Przydaje się ona i to bardzo, chociażby podczas nauki pisania. Chorych i niedołężnych ludzi także można namówić do takiej niewinnej zabawy polegającej na chwytaniu kolczastej piłki. Niemniej w ich wydaniu taka rozrywka będzie miało wymiar czysto rehabilitacyjny i prozdrowotny, a nie rekreacyjny.